Baza wiedzy - Woman Update

Baza wiedzy

Webinary

 • image
  Odkryj talent Integrator i zaloguj się do IT!

  Spotkanie z Justyną, która łączy pracę jako starszy specjalista naukowo-badawczy na Politechnice Warszawskiej z pracą Data Scientist w start-upie medycznym.

  • Prowadzący
   Paulina Brudka
   Future Collars
  2022.09.13 17:00
  Obejrzyj
 • image
  Odkryj talent Unicorn i zaloguj się do IT!

  Spotkanie z Agatą, która po studiach na Akademii Sztuk Pięknych znalazła swoje miejsce w IT i stawia pierwsze kroki jako UX/UI Designer.

  • Prowadzący
   Paulina Brudka
   Future Collars
  2022.09.15 17:00
  Obejrzyj
 • image
  Odkryj talent Venture Builder i zaloguj się do IT!

  Spotkanie z Agnieszką, która podczas urlopu macierzyńskiego odkryła swój talent Venture Builder, a dzisiaj pracuje jako Zdalny Manager.

  • Prowadzący
   Paulina Brudka
   Future Collars
  2022.09.20 17:00
  Obejrzyj
 • image
  Odkryj talent Steel i zaloguj się do IT!

  Spotkanie z Natalią, która po latach pracy w branży hotelarskiej, za namową syna rozpoczęła karierę jako Testerka Oprogramowania.

  • Prowadzący
   Paulina Brudka
   Future Collars
  2022.09.22 17:00
  Obejrzyj
 • image
  1. Dlaczego nie zawsze warto słuchać tego, co mówią inni.

  Spotkanie z kobietami, które wyszły z ram i zaczęły żyć na własnych zasadach oraz autorką e-poradnika dedykowanego kobietom, które chcą zadbać o swoją przyszyłość i zmienić ścieżkę zawodową na IT, w każdym wieku.

  • Prowadzący
   Joanna Pruszyńska-Witkowska
   Future Collars
  • Gość
   Magda Nowacka
   Anna Wiatr
   Karolina Kostyło-Łuszyńska
  2021.06.14  18:00
  Obejrzyj
 • image
  2. Jak nie bać się zmian i bez lęku wykonać pierwszy krok do lepszego życia?

  Spotkanie z coachem na temat metod, które pomogą poradzić sobie z lękiem przed zmianą i zrobić pierwszy krok do przebranżowienie się.

  • Prowadzący
   Paulina Brudka
   Future Collars
  • Gość
   Małgorzata Marczewksa
  2021.06.17  18:00
  Obejrzyj
 • image
  3. Jak wykorzystać swoje dotychczasowe doświadczenie i kompetencje?

  Spotkanie z rekruterami IT dotyczące możliwości wykorzystania dotychczasowych umiejętności i doświadczeń na nowej drodze zawodowej.

  • Prowadzący
   Paulina Brudka
   Future Collars
  • Gość
   Klaudia Grabarczyk
   Iza Taborowska
  2021.06.21  18:00
  Obejrzyj
 • image
  4. Branża IT to nie tylko programiści.

  Poznaj możliwości IT i wybierz zawód idealny dla siebie.

  • Prowadzący
   Paulina Brudka
   Future Collars
  • Gość
   Marta Steiner (No Fluff Jobs)
   – Kobiety w IT
   BNP Paribas Gramtyka
  2021.06.23  18:00
  Obejrzyj
 • image
  5. CV to nie wszystko. Czym jest wirtualna wizytówka i jak ją stworzyć?

  Warsztaty z podstaw programowania z Sylwią Błach.

  • Prowadzący
   Paulina Brudka
   Future Collars
  • Gość
   Sylwia Błach
  2021.06.28  18:00
  Obejrzyj
 • image
  6. Twoja droga do IT.

  Jak sfinansować swój rozwój i znaleźć motywację do nauki i zmiany branży? Praktyczny przewodnik po sposobach finansowania swojego rozwoju.

  • Prowadzący
   Paulina Brudka
   Future Collars
  • Gość
   Santander
   (staże w firmach)
  2021.06.30  18:00
  Obejrzyj
 • image
  7. Ucz się i myśl o sobie dobrze.

  Spotkanie z coachem, podczas którego dowiesz się: czym jest lifelong learning? Jak budować dobre nawyki i pewność siebie?

  • Prowadzący
   Joanna Pruszyńska-Witkowska
   Future Collars
  • Gość
   Małgorzata Marczewska
  2021.07.07  18:00
  Obejrzyj

Podcasty

Ewa Małyszko, PFR TFI

Miejcie odwagę i próbujcie! Tylko w ten sposób możecie iść naprzód. Jeśli się uda, to świetnie. Jeśli nie, to także jest cenna lekcja, która zaprocentuje w przyszłości. – Ewa Małyszko, prezeska Zarządu PFR TFI pokazuje, że bycie liderem to pomaganie innym w ciągłym rozwoju i pokonywaniu barier.

Katarzyna Boczar, Orange Polska

„IT to nie jest czarna magia, to jest coś, co każdy z nas jest w stanie pojąć. Ponieważ IT jest ogromną branżą, musimy się na jakimś obszarze skupić, ale absolutnie każdy znajdzie coś dla siebie” – Katarzyna Boczar, Dyrektor Broker Rozwiązań ICT i Cloud w Orange Polska, opowiada o tym, że informatyka jest obecna w każdej dziedzinie naszego życia, a wiedza z tego obszaru jest dostępna dla wszystkich.

dr Justyna Pokojska (DELab UW) i Joanna Pruszyńska-Witkowska (Future Collars)

Czy Polki są świadome zmian, które zachodzą na rynku pracy i czy są gotowe zdobywać nowe kompetencje gwarantujące bezpieczeństwo zawodowe? Doktor Justyna Pokojska (DELab UW) i Joanna Pruszyńska-Witkowska (Future Collars) rozmawiają na temat wyników raportu „Tytanki pracy. Kobiety na rynku pracy w dobie cyfrowej transformacji”.

Dorota Kuciel-Rzepka, Santander Bank Polska

Zachęcam do zdobywania doświadczeń małymi kroczkami. One procentują” – o tym, czy trzeba być informatyczką, żeby pracować w IT i jaki jest klucz do zdobywania doświadczenia opowiada Dorota Kuciel-Rzepka z Santander Bank Polska

Jolanta Szydłowska, Pomorski Związek Pracodawców Lewiatan

“Każda zmiana uczy, jeśli potrafimy wyciągać wnioski”- Jolanta Szydłowska, prezes PZP Lewiatan, opowiada o tym, jak doświadczenie zawodowe i wciąż aktualne stereotypy dotyczące płci na rynku pracy wpłynęły na podjęcie ważnej inicjatywy na rzecz kobiet

Edyta Pawlik, Renata Szatecka, Orange Polska

“Personal branding nie jest tylko o tobie, ale o tym, co możesz dać odbiorcy”- o tym, jak świadomie budować wizerunek osobisty i jak wykorzystać do tego LinkedIna opowiadają Edyta Pawlik i Renata Szatecka z Orange Polska

Dorota Hryniewiecka-Firlej, Pfizer Polska

„Zaczęłam od wątpliwości, skończyłam na pewnikach”- o drodze od zawodu lekarza do stanowiska Prezesa Zarządu Pfizer Polska opowiada Dorota Hryniewiecka-Firlej

Agnieszka Pietrzak, Huawei

“Wystarczy schować w kąt swoje blokady psychiczne, które zwłaszcza kobiety mają dość mocno zakorzenione, i spróbować!” – o tym, jak połączyć naukę i biznesem, opowiada Agnieszka Pietrzak z Huawei

Natalia Soldecka, PFR TFI S.A.

“Obawy i bariery nie są bez przyczyny, mogą nas zmotywować do pracy” – o tym, jak pracę marketera wspierają narzędzia cyfrowe i dlaczego wykształcenie humanistyczne nie zamyka drogi do świata technologii opowiada Natalia Soldecka z PFR TFI S.A.

Kamila Dec, Santander Bank Polska

„Odnalazłam możliwość połączenia humanistycznego zacięcia ze światem technologii”- o swojej drodze od administratora systemów informatycznych do UX writera w zespole rozwijającym aplikację bankowości mobilnej opowiada Kamila Dec z Santander Bank Polska.

Agnieszka Gramatyka, BNP Paribas Bank Polska

“Warto planować swoją karierę, ale też warto korzystać z okazji” – Agnieszka Gramatyka z BNP Paribas Bank Polska mówi o drodze z “twardego biznesu” do obszaru IT i przekonuje, że pozytywne nastawienie do zmian pomaga w osiągnięciu celu.

Joanna Kuchta, Orange

“Najważniejsze to zrobić pierwszy krok, pozwolić sobie na niewiedzę, korzystać z wiedzy innych i doświadczać!” – Joanna Kuchta z Orange Polska opowiada o swojej ścieżce zawodowej, wspieraniu kobiet w świecie technologii i o tym, jak można zdobywać wiedzę, ucząc się od lepszych.

Agnieszka Szebesta, Credit Suisse

“Wszystko zależy od nas – w czasach niezwykłego postępu technologicznego oraz przyspieszonego procesu cyfryzacji możliwości pracy w IT są w zasadzie nieograniczone” – o swojej pracy w IT, o powrotach do pracy po dłuższej przerwie i o tym, czemu chaos w pracy niestraszny jest mamom opowiada Agnieszka Szebesta z Credit Suisse

Agata Ślusarek, Santander Bank Polska

„Bezpieczeństwo to nie zawód, to stan umysłu!” W obszarze cyberbezpieczeństwa ciągle trzeba się rozwijać, bo inaczej się cofamy – o swojej pracy, która jest pasją i o cyberatakach zdarzających się nawet specjalistce od phishingu opowiada Agata Ślusarek z Santander Bank Polska

Justyna Adamczewska, Orange Polska

Świat IT jest driverem do zmiany społeczeństwa, fajnie jest być współtwórcą tej zmiany! O tym, jakie cechy musi mieć liderka i jak sięgać po najwyższe stanowiska w IT mówi Justyna Adamczewska z Orange Polska

Paulina Brudka, Future Collars

Jak zdobyć finansowanie na edukację? Gdzie szukać wsparcia? O możliwościach dofinansowania nauki kompetencji cyfrowych opowiada Paulina Brudka z Future Collars.

Joanna Bigaj, T-Mobile

Czym się zajmuje Product Owner? I jak się przekonać się, że ten zawód w IT jest dla nas? O roli i znaczeniu Product Ownera w organizacji opowiada Joanna Bigaj z T-Mobile

Magdalena Pasiowiec, Bank BNP Paribas

Kiedyś ja wysyłałam pisma do klientów a teraz robi to robot, którego współtworzyłam! Na czym polega automatyzacja procesów i dlaczego jest to fascynujące opowiada Magdalena Pasiowiec z Banku BNP Paribas.

Joanna Wojciechowska

Co robi tester manualny? Co jest ważne w tym zawodzie i jakie zadania się z nim wiążą? Tajniki tej roli w IT odkrywa przed Wami Joanna Wojciechowska.

Ewy Mezglewskiej, Managerki IT i Scrum Masterki

Poznaj historię Ewy Mezglewskiej – Managerki IT i Scrum Masterki, która zaczynała karierę w obsłudze klienta.

Podcast – Rozmowa z Martą Aserigadu

Najbardziej znana rekruterka w Polsce opowiada m.in. o tym dlaczego branża IT jest właśnie dla kobiet.

Podcast – Od europeistyki do branży IT

Historia mamy trójki dzieci, która postanowiła zostać Scrum Masterką

Pokaż więcej materiałów

Materiały do pobrania

 • image
  Poradnik 2020

  Przed jakimi wyzwaniami stanęła Mona Lisa? Jak zmieniła swój obraz? Pobierz nasz poradnik i dowiedz się, jak wyjść poza ramy przeszłości.

 • image
  Raport 2020

  Kobiety na rynku pracy w kontekście kryzysu gospodarczego

Inne materiały

Warto próbować i warto walczyć o swoje marzenia

Namawia do zmiany Małgorzata Trybus, ekspert ds. analiz biznesowych i systemowych w BNP Paribas.

Wyjdź Poza Ramy – webinar o sztuce z Mają Michalak

Dama z gronostajem, Mona Lisa i Dziewczyna z perłą – kim są kobiety #WomanUpdate? Odcinek 3

Wyjdź Poza Ramy – webinar o sztuce z Mają Michalak

Jak kobiety wychodziły Poza Ramy? Historie inspirujących kobiet. Odcinek 2

Wyjdź Poza Ramy – webinar o sztuce z Mają Michalak

Jak nowe technologie wspierają rozwój kultury? O nowych mediach w sztuce. Odcinek 1

Zainspiruj się z Woman Update!

Świat IT nie jest czymś czego należałoby się obawiać – przekonuje Małgorzata Dąbrowska, która w BNP Paribas odpowiada za rozwój i utrzymanie systemów dla klienta detalicznego.

Hack IT – Karolina Marzantowicz

25-letnie doświadczenie zawodowe jako doradca technologiczny.

Hack IT – Magdalena Taczanowska z Microsoft Polska

Od 30 lat zawodowo związana z branżą IT w Polsce.

Hack IT – Anna Sieńko z PwC

Odpowiedzialna za rozwijanie kompetencji PwC w zakresie wykorzystania technologii informatycznych.

Hack IT – Magdalena Nowicka z Nordea

Kobieta wspierającej strategię rozwoju Nordea w zakresie IT.

Wywiad

Od freelancerki do researcherki – historia Agaty, UX researchera.

Słownik IT

Poznaj lub poszerz specjalistyczne słownictwo stosowane w branży IT.

Przydatne linki

Lista polecanych platform, stron i serwisów internetowych, z których możesz czerpać wiedzę i rozwijać swoje umiejętności cyfrowe.

Pokaż więcej materiałów
alt

Magda

Pozytywna energia i zapał do działania. Propozycję zmiany pracę na IT traktowała początkowo z przymrużeniem oka. Ale IT wyciągnęło do niej przyjazną dłoń i teraz jest Scrum Masterką. Pracowała i pracuje z ludźmi. Odkryła, że doświadczenie trenerskie i coachingowe, które wykorzystywała w poprzedniej pracy idealnie sprawdzają się w IT. Jak sama twierdzi – odnalazła się w nowej rzeczywistości i ciągle chce wiedzieć więcej. A po pracy wreszcie ma czas dla siebie i na książkę.

alt

Karolina

Profesjonalistka w działaniu, kochająca wyłapywać detale niczym Sherlock Holmes. I ta umiejętność zaprowadziła ją w kierunku testowania oprogramowania. Mąż jej kibicował i wspierał ją, gdy zgłębiała tajniki systemów informatycznych i najlepszych praktyk testowania. Godzina dziennie, codziennie dla siebie – to jej recepta na sukces. Dziś nie zamieniłaby pracy testerki na żadną inną.

alt

Ania

Po przekroczeniu symbolicznej czterdziestki, po raz ostatni przekroczyła również progi swojej firmy. Zrezygnowała z pracy w branży modowej, bo coraz rzadziej czuła, że uczy się czegoś nowego. Rutyna ? To nie dla niej. Chciała więcej. Na kurs data science trafiła, nie mając pojęcia, czym będzie się zajmować. Zaryzykowała. Wykorzystała wiedzę z kursu programistycznego i dziś pełni funkcję „mistrzyni danych”, czyli Data Scientist.

alt

Magda

Ola jest uczestniczką kursu UX Designer. Poznaje tajniki użyteczności stron internetowych i analizuje czynniki wpływające na doświadczenie użytkownika. Od zawsze miała świadomość tego, że im więcej posiada umiejętności, tym lepiej odnajdzie się na rynku pracy. Jakie miała obawy? Co ma do powiedzenia innym kobietom? Jak kurs UX wygląda w praktyce? Opowiedziała o tym w filmie.

alt

Karolina

Sandra kiedyś sprzedawała samochody, teraz jest IT Project Managerem. O kursie Frontend usłyszała przypadkowo i początkowo chciała tylko sprawdzić, czy się do tego nadaje. Wkrótce zmieniła wszystko – sprzedała swoją działalność, rozpoczęła nową karierę. Przyznaje, że nie było łatwo, ale było warto. Zawsze mogła też liczyć na wsparcie mentorów. O swoich przeżyciach opowiedziała w filmie.

alt

Ania

Justyna od ponad 10 lat zajmuje się sprzedażą w szeroko pojętym digitalu. Na co dzień pracuje z nowymi technologiami i zdobywa nowe umiejętności. Wyznaje ideę Life Long Learning, czyli uczenia się przez całe życie. Podkreśla, że kobiety mają szereg umiejętności i kompetencji, które są bardzo przydatne w obszarze IT. O swojej historii, światopoglądzie i sile kobiet opowiedziała w filmie.

alt

Maria Cyrek

Maria rozpoczęła swoją digitalową przygodę, mając 52 lata. Dziś prowadzi własny sklep internetowy, chociaż z wykształcenia jest archeologiem i germanistką. Jak przyznaje, całe życie poszukiwała drogi dla siebie, a sprzedaż internetową rozpoczęła poniekąd z przypadku. Obawiała się, że wiek będzie przeszkodą w przebranżowieniu się, lecz powiedziała sobie “idź do przodu” i zaryzykowała. Jak odnalazła się w nowym dla niej świecie? Czy było warto? W filmie podzieliła się swoją historią.

Bezpłatne lekcje online dla kobiet, które chcą coś zmienić

Zrób pierwszy krok w zmianie swojego obrazu i skorzystaj z bezpłatnych lekcji online.

Sprawdź
alt

Organizator

 • image

Partnerzy

 • image
 • image
 • image
 • image
 • image

Kampanię Wspierają

 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image

Partnerzy Medialni

 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image

Kampania Woman Update jest organizowana przez FUTURE COLLARS - szkołę programowania i kompetencji cyfrowych

Copyright © 2020-2023 Future Collars

cyrekdigital.com
image
Zarejestruj się webinar:
Zapisz się